Több mint 50 magyar kórház újulhatott volna meg, ha az ellenzéki pártok nem Magyarország ellen dolgoznának Brüsszelben. A Tisza Párt EP-képviselője, Kollár Kinga büszkén számol be arról, hogy sikerült elérniük: Magyarország ne juthasson hozzá az őt megillető uniós forrásokhoz. A politikus szinte dicsekedve nyilatkozta: már 1 milliárd euró végleg elveszett a magyar emberek számára. A napokban küldött Brüsszel pont 1 milliárd eurót Kijevnek.
Az ellenzéki pártok „munkájának köszönhetően” 21 milliárd eurót tart vissza Brüsszel hazánktól. 21 milliárd euró, mai árfolyamon közel 8500 milliárd forint. 8500 milliárdból kijöhetett volna 19 db új 4-es metró.
Kollár szavai sokkolók: szerinte „nagyon hatékony” volt a jogállamiságinak nevezett politikai zsarolás, mert emiatt nem tud a magyar állam befektetni a közszolgáltatásokba, így a kórházakba sem. Vagyis míg a magyar kormány a betegek ellátását, az egészségügy fejlesztését tartja szem előtt, addig az ellenzék mosolyog a betegeken.
Milyen lelkivilág kell ahhoz, hogy attól várjon valaki politikai hasznot, hogy embertársai rosszabb ellátásban részesülnek egy kórházban? Tisza szavazók ugyanúgy kerülhetnek kórházba, mint kormánypárti szavazók. Kollár Kinga azon örvendezik, hogy „a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket”.
A Tisza Párt mostani beismerése világossá teszi: nem a magyar emberek érdekei vezérlik őket, hanem az a céljuk, hogy hatalomra kerüljenek, bármi áron. Kollár Kinga nyíltan kimondja: a pénzmegvonás „pozitív oldala”, hogy ez „erősítette az ellenzéket”.
Akár hazaárulásnak is érthető beismerő nyilatkozat után lemondanak-e a tiszás képviselők, lemond-e Kollár Kinga?
Kollár Kinga felszólalása:
„magyarként azt kell mondanom, hogy a jogállamisági eljárás nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel és ebből 1 milliárd már el is veszett a magyarok számára, és ennek nagyon súlyos hatása volt a magyar államra, mivel nem tud befektetni a közszolgáltatásokba. Természetesen nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek, úgy értem csak, hogy pár példát hozzak: az RFF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi. Tehát nyugodtan mondhatjuk, hogy a kondicionalitási eljárás nagyon hatékony, nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét. Most, ami ennek a pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket, és emiatt én..én…én nagyon pozitív vagyok a 26-os választásokkal kapcsolatban.”