Az elmúlt időszak kutatásai rávilágítottak, hogy az órák állítgatása bizony káros hatásokkal is járhat, és nem mellesleg az emberek jelentős része az egészet úgy utálja, ahogy van. Az EU politikusait feltehetően ez utóbbi győzhette meg igazán, hiszen amikor felmérték az uniós közvéleményt, rögtön kiderült, hogy durván a polgárok 84 százaléka eltörölné ezt az egészet.
Az Európai Parlament 2019 márciusában úgy döntött végül, eltörli az óraátállítást.
Magyarország a nyári időszámítást támogatná
A kérdés már csak az, hogy az óraátállítás megszüntetésével végül a nyári vagy a téli időszámításra volna-e érdemes átállnunk. Gulyás Gergely annak idején elmondta, a kérdés a magyar kormány felett áll, mivel az ügyben Európai Uniós döntés szükséges.
Gulyás Gergely legfrissebb, témában tett nyilatkozatában ismét kiemelte, egységesen lenne értelme eltörölni az óraátállítást, egyedül nehéz ezt meglépni.
ELMONDTA TOVÁBBÁ AZT IS, HA ILYEN DÖNTÉS SZÜLETNE, AKKOR TÁMOGATNÁK, HOGY CSAK NYÁRI IDŐSZÁMÍTÁS LEGYEN MAGYARORSZÁGON.
Grönland lépett, eltörölte az óraátállítást idén
Grönland parlamentje, az Inatsisartut tavaly november 24-én szavazta meg, hogy egész évben ragaszkodni kell a nyári időszámításhoz. Ezt követően a grönlandiak idén tavasszal átálltak a nyári időszámításra.
A TISZTVISELŐK SZERINT EZZEL A GRÖNLANDIAK DÉLUTÁNONKÉNT EGY ÓRÁVAL TÖBB NAPFÉNYT KAPNAK, ÉS TÖBB IDŐ ÁLL MAJD RENDELKEZÉSÜKRE AZ EURÓPAI ÉS A TÁVOLABBI ÜZLETI KAPCSOLATOK LEBONYOLÍTÁSÁRA.
forrás: (portfólió)