Portálunk is beszámolt arról, hogy a Göd-Ért Egyesület a Magyar Kétfarkú Kutya Párt támogatásából vízvizsgálatot rendelt Gödön. 3 db talajvíz minta mindegyike tartalmazott nagyon minimális mennyiségű lítiumot és NMP oldószer maradékot. A lítium egy természetes anyag, megtalálható több ásványvízben is, az NMP viszont csak emberi beavatkozásra kerülhet a talajvízbe. A Göd-Ért Egyesület szakértője szerint korai volt nyilvánosságra hozni az adatokat, hiszen az egy egyszeri mérés eredménye.
Göd Város hivatalos oldalán ma, 2022. május 15-én megjelent egy meghívó 2022. május 17-re, azaz 2 nap múlvára.
LAKOSSÁGI FÓRUM AZ NMP-SZENNYEZÉSRŐL
május 17. 18.00, Duna-part Nyaralóházak színházterme
Göd Város Önkormányzata lakossági fórumra hívja az érdeklődőket a Göd-ÉRT Egyesület megbízásából készült vízvizsgálatok eredményeképpen ismertté vált NMP-szennyeződés kérdéséről.
A talajvízbe került oldószerről, annak lehetséges veszélyeiről, a teendőkről Gariscsák Erzsébet vegyészmérnök tart ismertetést, valamint a Samsung SDI képviselői is tájékoztatót adnak és válaszolnak a felmerült kérdésekre.
Meghívottként várjuk Pest Megye Önkormányzata és a Katasztrófavédelem Pest megyei igazgatósága képviselőit is, a DMRV szakembereit és Tuzson Bence országgyűlési képviselőt, valamint ismertetjük az önkormányzat által tervezett intézkedéseket is.
A lakosok elmondhatják észrevételeiket, feltehetik kérdéseiket a résztvevőknek.
Jöjjenek el, illetve adják tovább az esemény hírét másoknak is!
Göd város önkormányzata annyira odafigyel a lakossági tájékoztatásra, hogy ugyan tárgyalta a legutóbbi ülésén az NMP szennyezés lehetséges hatásait, de az ülést már nem közvetítették, így az érdeklődő lakosságnak meg kell várnia a jegyzőkönyv elkészültét, ami kb. 2-4 hét múlva fel is fog kerülni a város honlapjára. Az előterjesztés nem tartalmazott utalást lakossági fórum szervezésére, ettől persze még dönthettek úgy a képviselők, hogy mint önkormányzat lakossági fórumot szerveznek.
Vajon két nap elég arra, hogy komolyan vehetően meghívjunk valakit egy eseményre? Mennyire teszi komolytalanná a lakossági fórumot, hogy két nappal korábban hozzák egyáltalán nyilvánosságra? Miért nem hívták meg a Göd-Ért Egyesületet? Ha az egyesület nem lenne az önkormányzatnak „halványlilagőze” se lenne a talajvízek állapotáról.
Gariscsák Erzsébetről nem sok információt találtunk azonkívűl, hogy Down Alapítvány gazdasági vezetője. Ettől függetlenül persze kíváló szakember lehet.